Generalinis buto valymas gali apsaugoti jūsų namus nuo bakterijų bei virusų. Tai itin aktualu gyvenant šiuolaikinėse realijose, kai visi stengiamės išvengti Covid-19 viruso. Jūsų dėmesiui – penki patarimai, kurių laikydamiesi galėsite patys atlikti generalinį savo namų valymą.
Generalinis patalpų tvarkymas – tai ne tik drėgnas valymas, bet ir tinkama patalpų dezinfekcija. Remdamiesi Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, parengėme butų valymo ir dezinfekavimo gaires, kurios padės sukurti švarią bei saugią aplinką jūsų namuose.
Tuo metu, kai asmuo kosėja ar čiaudėja, virusas plinta aplinkoje oro lašeliniu būdu. Tokiu pavidalu virusas gali nusėsti ant paviršių ir išlikti gyvybingas kelias valandas ar net dienas. Remiantis Ligų kontrolės ir prevencijos centro rekomendacijomis, buto valymą ir dezinfekciją turėtumėte atlikti ne anksčiau kaip praėjus 24 valandoms po svečių išvykimo.
Kokie skirtumai tarp paprasto ir generalinio buto valymo?
Sausas ar drėgnas valymas, net ir su muilu, padeda tik nuvalyti paviršius nuo mikrobų, dulkių ir matomų nešvarumų. Paviršiams dezinfekuoti reikėtų naudoti chemines medžiagas. Be to, norėdami kuo geriau išvalyti kambarį ir sumažinti užsikrėtimo virusu riziką, pirmiausia turite išvalyti, o paskui dezinfekuoti visus namuose esančius paviršius ir daiktus.
Generalinis buto valymas. 5 praktiški patarimai
1.Dėvėkite pirštines
Atlikdami namų ruošos darbus dėvėkite vienkartines pirštines.
Prieš užsidėdami pirštines, išplaukite rankas muilu.
Po valymo nusiplaukite rankas muilu ir dezinfekuokite jas tinkama priemone.
2.Vėdinkite patalpas
Likus 20 minučių prieš buto tvarkymą praverkite langus bei balkono duris.
Langai bei durys turi likti praviri viso valymo metu.
3.Naudokite šluostes tik vieną kartą
Ekspertai rekomenduoja mikropluošto šluostes bei kempinėles naudoti tik kartą bei išmesti jas iš karto po valymo. Todėl patariame iš anksto pasirūpinti visomis reikalingomis valymo priemonėmis.
Tvarkydami butą stenkitės išplauti namų apyvokos daiktus kiek įmanoma aukštesnės temperatūros vandeniu su specialiais valikliais bei valymo skysčiais, kurie yra tinkami ir nesugadins jūsų daiktų.
O dabar pereikime prie svarbiausio žingsnio
4.Įvairių paviršių valymas ir dezinfekcija
Kieti paviršiai bei grindys:
Prieš atlikdami dezinfekciją, turėtumėte nuvalyti visus kietus paviršius įprastais plovikliais. Ypatingą dėmesį skirkite tiems paviršiams, prie kurių svečiai liečiasi dažniausiai: durų rankenoms, šviesos jungikliams, stalams bei kėdėms, televizoriaus ir oro kondicionieriaus nuotolinio valdymo pulteliams, visiems vonios ir virtuvės paviršiams.
Prieš naudodami ploviklius būtinai perskaitykite instrukcijas ir laikykitės jose nurodytų rekomendacijų dėl koncentracijos, naudojimo būdo, priemonės sąlyčio su paviršiumi laiko ir kt.
Be to, dezinfekcijai galite naudoti buitinį baliklį. Tiesiog paruoškite tirpalą, kurio santykis yra 5 šaukštai baliklio litrui vandens. Tirpalas ant daiktų turėtų likti bent vieną minutę.
Patalpos turėtų būti vėdinamos tiek dezinfekcijos metu, tiek ir po jos.
Svarbu! Naudodami baliklį, nemaišykite jo su amoniaku ar kitomis valymo priemonėmis.
Minkšti paviršiai:
Atlikite visų minkštų paviršių, tokių kaip užuolaidos, kilimai, sofos, pagalvės valymą.
Giluminiam minkštų baldų valymui taip pat reikėtų naudoti specialius ploviklius bei valymo garais įrenginius.
Jeigu daiktą galima skalbti skalbimo mašinoje, išskalbkite jį tik po valymo garais procedūros.
Jeigu skalbimas yra draudžiamas, dezinfekuokite specialiomis dezinfekcijos priemonėmis.
Kilimai:
Kilimus rekomenduojama valyti ne rečiau nei kas mėnesį, naudojant specialias valymo priemones bei įrenginius. Kilimuose susirenka bakterijos, gyvūnų kailis, pleiskanos, dulkės bei smėlis. Kilimuose pasislėpę mikroorganizmai ir kitos liekanos gali sukelti įvairias alergijas bei kvėpavimo takų ligas.
Kilimų valymas sausais milteliais atliekamas tokia tvarka:
Naudodami dulkių siurblį išsiurbkite kilimą.
Apibarstykite kilimą specialiais plovimo milteliais.
Palikite kiliminį paviršių kuriam laikui (iki dviejų valandų). Tuomet priemonė gerai sugers nešvarumus.
Kai tik granulės pradės keisti spalvą, surinkite jas dulkių siurbliu.
5.Finalas
Išvalykite dulkių siurblį, išmeskite panaudotas pirštines, kempinėles bei šluostes.
Dezinfekcine priemone nuvalykite visą įrangą, kurią naudojote (dulkių siurblį, skalbimo mašiną ar indaplovę).
Reguliarus generalinis buto valymas bei dezinfekcija sumažina bakterijų ir infekcijų riziką jūsų namuose. Norėdami gyventi saugioje aplinkoje privalote rūpintis ne tik išpuoselėtu interjeru, bet ir garantuoti švarą savo namuose.
Idealios tvarkos palaikymas yra itin kruopštus ir įgūdžių reikalaujantis darbas. Siūlome patikėti tai mums, profesionalams.