10 namų higienos mitų, kuriais tikriausiai vis dar tikite

Faktas kartais gali būti keistesnis už fikciją. Mūsų valymo ekspertai atskleidė 10 namų higienos mitų, apie bakterijas ir higieną, kuriais tikriausiai vis dar tikite. Taigi pažiūrėkime, ar jums pavyks įspėti, kurie iš šių higienos mitų yra faktai, o kurie – prasimanymai.

10 namų higienos mitų, kuriais tikriausiai vis dar tikite

Bakterijos žūva šaldiklyje: mitas

Norite tikėkite, norite ne, bet -18°C temperatūroje bakterijos išlieka gyvos. Dėdami maistą į šaldiklį, užkertate kelią jų dauginimuisi. Tačiau vos išėmę produktą iš šaldiklio bei palikę jį kambario temperatūroje, bakterijų skaičius dvigubėja kas 20 minučių.

Ant monetų bei banknotų knibždėte knibžda bakterijų kolonijos: mitas

Moksliškai įrodyta, kad monetose esantis varis naikina bakterijas. Tuo tarpu banknotų paviršius nesudaro tinkamų sąlygų bakterijų dauginimuisi.

Indaplovės yra švarios, juk ji pati save plauna: mitas

Indaplovė yra puiki plitimo vieta grybeliams bei pelėsiams. Jos vidų reikėtų valyti ne rečiau nei kas mėnesį. Kaip tai padaryti namų sąlygomis? Įpilkite acto į bet kurį indą, kurį galima plauti indaplovėje, pastatykite jį ant tuščios viršutinės indaplovės lentynos. Įjunkite indaplovę ir leiskite jai veikti aukščiausios įmanomos temperatūros režime.

10 namų higienos mitų, kuriais tikriausiai vis dar tikite

Pirštinių mūvėjimas apsaugo nuo mikrobų geriau, nei rankų plovimas muilu: mitas

Pirštinės gali būti itin nehigieniškos, jei nėra reguliariai skalbiamos ir keičiamos. Po kiekvieno naudojimo jas būtina kruopščiai išplauti bei išdžiovinti. Kaip teisingai išvalyti pirštines? Pamerkite pirštines į dubenį su karšto vandens, acto ir ploviklio mišiniu bent 10 – 15 minučių. Kruopščiai jas nuplaukite ir išdžiovinkite vėsioje vietoje. Be to, pirštines reikėtų reguliariai keisti. Tai daryti verta bent kartą per mėnesį.

Kuo daugiau muilo tuo švariau: mitas

Svarbu ne ūgis, o smūgis! Nesvarbu, kokį kiekį muilo naudosite, svarbiausia, kiek laiko plausite rankas. Tik kruopščiai, tinkamai ir ilgai plaudami rankas galite būti tikri, kad žus didžioji dauguma pavojingų bakterijų.

10 namų higienos mitų, kuriais tikriausiai vis dar tikite

Žmonėms pavojingos visos žinomos bakterijos: mitas

Žmogus kasdien susiduria su įvairiausių rūšių bakterijomis. Ir mūsų žarnyne, ir ant odos yra milijardai mikroorganizmų ir tik nedaugelis jų yra pavojingi! Gerosios bakterijos gyvena ant odos, burnoje, virškinimo sistemoje ir net padeda apsisaugoti nuo blogųjų bakterijų, dėl kurių galime susirgti ar net mirti.

Subraižytos tefloninės keptuvės sukelia vėžį: mitas

Politetrafluoretilenas išsiskiria tik esant aukštesnei nei +260°C  laipsnių temperatūrai.

Purviniausia vieta namuose – tualetas: mitas

Žymiai didesnis bakterijų šaltinis yra šaldytuve ir rankšluosčiuose. Be to, kompiuterio klaviatūroje yra 400 kartų daugiau mikroorganizmų, nei ant tualeto sėdynės.

10 namų higienos mitų, kuriais tikriausiai vis dar tikite

Pjaustymo lentelės yra bakterijų dauginimosi vieta: mitas

Nesvarbu, kokią pjaustymo lentelę naudojate – medinę ar plastikinę – jei ją kruopščiai nuvalysite, ja naudotis bus saugu. Jei naudojate plastikines pjaustymo lenteles, bakterijas naikinkite plaudami jas indaplovėje maždaug +60°C temperatūroje.

Vonios rankšluostį galite naudoti kelis kartus: mitas

Drėgni rankšluosčiai – ideali bakterijų dauginimosi vieta. Rankšluosčius rekomenduojama skalbti kas kartą nusišluosčius po dušo.

Tel: +37064741269
I - V 8:00 – 20:00
VI - VII 10:00 – 16:00
Susisiekti